» Rockets - Bulls 115:94
11.03.2017 - 10:10 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Zaczęli tragicznie ale...odwrócili losy tego spotkania w następne 24 minuty! Cóż to był za mecz w wykonaniu Rockets, Byki są bardzo niewygodnym rywalem, w dodatku ostatnio prezentują równą dyspozycję w każdym meczu wygrywając z najlepszymi. I rzeczywiście pokazali to już od początku wygrywając z nami 1 kwartę 33:23. Jak zwykle Rockets dużo rzucali za 3, ale nie wpadało to najlepiej. Gdy tylko minęło pierwsze dwanaście minut, stało się coś, na co Bulls chyba do tej pory nie znaleźli odpowiedzi. Rockets wygrali 3 i 4 kwartę łącznie 69:30. Przejechaliśmy się po rywalu jak walec świetnie broniąc i dynamicznie atakując. Przewaga była duża na tyle, że nawet przegrana przez nas ostatnia kwarta nie była w stanie odwrócić losów meczu.

Zapowiadało się źle, ale Rakiety zorganizowały nam przyjemne dla oka widowisko, od 2 kwarty to był mecz jak z tyczkami na treningu - w tym wypadku w roli tyczek wystąpili koszykarze z Windy City. 2 i 3 kwarta i było po meczu. Świetna postawa w defensywie (bloki, przechwyty i zbiórki) oraz szybka i skuteczna ofensywa sprawiła, że naszą grę naprawdę dobrze się oglądało. Krótko o liczbach. Anderson 21 punktów w tym 6 trójek, Harden 19 punktów, 13 asyst i 7 zbiórek, Lou Wiliiams 18 punktów (bezbłędny z foul line), a Ariza 13 punktów i 11 zbiórek. Wszyscy oprócz Kyle'a Wiltjera punktowali dla Rox w tym meczu. Dobra zespołowa koszykówka, coach D'Antoni zanotował swoją 500 wygraną w karierze trenerskiej. Naprawdę pokazaliśmy, że możemy zagrać niesamowite dwie kwarty, które mogą rozstrzygnąć spotkanie. O tyle jest to ważne, że miewamy problemy z kończeniem meczów, a czasem z budowaniem przewagi. Oby więcej takich spotkań. Do końca sezonu został miesiąc. Trzeba walczyć o pozycję w tabeli, a Harden ma ostatnie mecze, żeby w wyścigu o MVP sezonu rozdać decydujące na swoją korzyść karty.

Autor: Mirwir @ 11.03.2017 - 13:08
To co Rox zrobili w 2 i 3Q to była rzeźnia. Po meczach z Jazz zwykle mamy dobre spotkanie.

Autor: Wojt @ 11.03.2017 - 17:38
Po pierwszej kwarcie byłem lekko zaniepokojony, ale 2 i 3 jesień średniowiecza z Byków. W pewnym momencie przedstawiona była grafika, że Rockets Od końcówki 1 kwarty wygrywają 60-20. Masakra. Jutro Bidżej...

Autor: tomekk @ 12.03.2017 - 9:43
Zgadzam się w 100%. Po pierwszej kwarcie miałem wątpliwości, ale druga i trzecia kwarta to koncertowa gra (fakt też, że w Bulls nie ma kto teraz grać - słaby Butler).

Name: Remember me
E-mail: (optional)
Smile:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying