No entries to show

» Rockets - Bulls 121:117 po dogrywce
04.02.2017 - 8:06 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
W końcu daliśmy radę w końcówce, koncentracja i dobra gra pozwoliły nam doprowadzić do dogrywki i ją wygrać. To dobrze, bo ostatnio mieliśmy problemy z kończeniem meczów. Świetny mecz Hardena i dobry mecz Gordona. Ale akumulatory zespołu są chyba wyczerpane, potrzebna nam już jest przerwa all-starowa. [więcej ...]

» Bardzo dobrzy Howard i Hardaway Jr. prowadzą Hawks do zwycięstwa nad Rockets
03.02.2017 - 6:50 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Niestety, ale przegrywamy we własnej hali 108:113 z Atlanta Hawks i Dwightem Howardem, który po raz pierwszy od opuszczenia klubu, odwiedził Toyota Center. Należy go pochwalić bo jego świetne double-double było najlepszym wynikiem punktowym w zespole Jastrzębi i w dużej mierze przyczyniło się do sukcesu jego drużyny. Rockets prowadzili w tym spotkaniu nawet 20 punktami, jak się okazało nie była to bezpieczna przewaga, a rywal przeprowadził szaloną pogoń w 4 kwarcie, jak się potem okazało - skuteczną. [więcej ...]

» Rockets - Kings 105:83
01.02.2017 - 7:06 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Podczas gdy Harden miał znów przeciętną noc (tym razem najsłabszy wynik punktowy w sezonie), mecz w swoje ręce wzięli jego koledzy z drużyny, a konkretnie Eric Gordon i Ryan Anderson, którzy poprowadzili zespół do zwycięstwa nad Kings różnicą 22 oczek. Dobry początek i eksplozja w 2 kwarcie pojedynku otworzyła drużynie Mike'a D'Antoniego drogę do kontroli przebiegu i w efekcie wygrania go. Rakiety nareszcie kończą wyczerpującą serię wyjazdów i najbliższe mecze będą rozgrywać w Toyota Center. [więcej ...]

» Znów przeciętny mecz, przegrywamy z Pacers.
30.01.2017 - 8:36 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rakiety znów grają w kratkę. Po świetnym meczu w piątek, miniowej nocy uległy Indianie Pacers 101:120. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była fatalna, po przerwie niestety niewiele się zmieniło. Nie wpadały rzuty, nie wpadały wsady, a do tego popełnialiśmy straty. Harden mocno przeciętnie, koledzy tez nie błyszczeli. W ekipie Indiany mega formę zaprezentował Paul George, który poruszał się po boisku lekko i żwawo, rozpracowując naszą obronę, a właściwie jej dziury. Rok 2017 jest dla nas sporo słabszy niż 2016, nie ma już tej mocy, dzięki której pokonywaliśmy praktycznie każdego. [więcej ...]

» Historyczny Harden, wygrywamy z 76ers
28.01.2017 - 11:19 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
James Harden po raz kolejny w tym sezonie napisał historię, w dobrym stylu poprowadził Rakiety do zwycięstwa nad 76ers 123:118. Tym razem wzięliśmy się do pracy w drugiej połowie, która to w ostatnim czasie różnie nam wychodziła. [więcej ...]

» Przeciętny mecz, słaba druga połowa, przegyrwamy z C's
26.01.2017 - 7:44 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Boston Celtics zasłużenie wygrali z nami w swojej hali 120:109. Byli w tym meczu zdecydowanie lepsi, a liderował im świetny w tym sezonie Isaiah Thomas. W naszy przypadku w drugiej połowie zabrakło obrony, to lekka bolączka naszych ostatnich kilku spotkań bowiem gdy zaczyna się robić nerwowo, nie dość, że mamy problemy z obroną to jeszcze na ilość oddajemy piłkę za obwód, a ze strzelaniem trójek tej nocy wyszło kiepsko. Kilka porażek jesteśmy w stanie znieść, ale czy nie zaczyna dziać się coś złego? Pora zareagować aby po All-star break wszystko wróciło do normy. [więcej ...]

» Bucks biorą rewanż na Rockets
24.01.2017 - 7:45 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Niestety, ale wyjazd do Milwaukee zakończył się naszą przegraną, Bucks zmobilizowali się i zrehabilitowali za niedawną porażkę w Toyota Center. Zabrakło w tym meczu zbiórek po naszej stronie i to trzeba podkreślić. 26 punktów i 12 zbiórek Hardena, 59 punktów duetu Antetokounmpo-Parker. Gdy tylko udawało nam się wyjść na prowadzenie to po chwili traciliśmy piłkę (22 straty z czego połowę nazbierał sam Harden) i rywal odjeżdżał. [więcej ...]

» Niesamowity Dekker, wygrywamy z Grizzlies
22.01.2017 - 9:20 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Sam Dekker w swoim pierwszym NBA meczu jako gracz starting five wykorzystał świetnie daną mu szansę i zanotował 30 punktów, co oczywiście jest rekordem kariery zawodnika i najwyższym wynikiem punktowym tej nocy w ekipie Rockets. Wygrywamy z Memphis Grizzlies 119:95. Więcej info wkrótce. [więcej ...]

» Warriors skutecznie ograniczają nasze rzuty, ogrywają nas 125:108
21.01.2017 - 8:10 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Warriors mieli na ten mecz jeden plan - przede wszystkim ograniczyć nas w rzutach za trzy i to udało im się świetnie. Prowadzeni przez swoje duo Durant-Curry pewnie poknali nas różnicą 17 oczek. W naszej ekipie ciężko doszukać się jasnych punktów tego spotkania. Słabo wypadli liderzy, podobnie ławka nie dała rady sprostać Wojownikom. W dalszym ciągu gonimy króliczka, którym są Spurs. Są tak blisko i tak daleko jednocześnie. [więcej ...]

» Rockets zapominają o porażce z Heat i pewnie pokonują Bucks
19.01.2017 - 7:54 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rakiety wygrały z Bucks 111:92, tym samym notując 33 wygraną w sezonie. Dobre zawody Hardena, Beverley'a i Harrella. Ryan Anderson w dalszym ciągu poza grą. Zablokowaliśmy w meczu najwyższe w sezonie 8 bloków. Odbijamy się po porażce z Miami Heat i miejmy nadzieje, że to już powrót na właściwy tor czyli kolejną serię wygranych. [więcej ...]

» Pomimo kolejnego triple-double Hardena przegrywamy z Heat
18.01.2017 - 8:07 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rockets ulegli na wyjeździe Miami Heat 103:109, pomimo świetnego występu Jamesa Hardena, po raz pierwszy od dawna nie rzuciliśmy 10 trójek w meczu, do składu powrócił Clint Capela, ale jego minuty narazie są ograniczone. Przegrywamy z drugą najgorszą drużyną w lidze, nie widać było w tym spotkaniu tych Rakiet, które zwykliśmy oglądać w tym sezonie, zostaliśmy ograniczeni w trójkach,a ławka Heat ograła wyraźnie naszych rezerwowych. [więcej ...]

» Festiwal trójek i kolejne triple-double Hardena
16.01.2017 - 6:06 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rockets po dobrym spotkaniu i włączeniu 5 biegu w drugiej połowie meczu, wygrywają pewnie na wyjeździe z Nets 137:112. James Harden zanotował 12 triple-double w sezonie. Bardzo dobra drużynowa koszykówka, świetna postawa pierwszej piątki i narzucenie przez Rakiety własnego tempa, któremu Nets nie mogli dotrzymać kroku - to były kluczowe aspekty zwycięstwa. [więcej ...]

» Grizzlies - Rockets 110:105
14.01.2017 - 11:04 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Niestety ale nasza postawa rzutowa w tym meczu pozostawiała spooro do życzenia. Wyjątkowo nie wpadało prawie wszystko. 40% z gry i 24% zza łuku mówi samo za siebie. Anderson jedna trójka, Ariza jedna trójka, Harden dwie trójki. Jedynie Gordon 3-9 zza łuku, ale nie miało to większego wpływu przy postawie reszty kolegów. [więcej ...]

» Koniec serii Rockets, Harden bez triple-double
12.01.2017 - 8:37 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Można powiedzieć że skończyła się pewna "mała epoka". Winning streak Rakiet został zatrzymany na 9, a Harden tym razem nie zdobył triple-double. Ulegamy na wyjeździe T-Wolves 105:119. Notujemy 10 porażkę w sezonie, zabrakło w tym meczu więcej wysiłku od Nene, Harrella i Andersona. W ekipie Minnesoty mecz w swoje ręce wzięli Andrew Wiggins i Karl-Anthony Towns, dodatkowo każdy gracz z S5 punktował 10+. [więcej ...]

» Kolejne triple-double Hardena, kolejna wygrana
11.01.2017 - 8:06 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rakiety pokonały u siebie zespół Charlotte Hornets 121:114. Pierwsza połowa spotkania należała do nas, w drugiej odrobinę lepsi byli Szerszenie, ale nie na tyle by odebrać nam przewagę. James Harden zanotował kolejne, 11 już w tym sezonie triple-double, nie grał Eric Gordon, a Rakiety wyrównały rekord klubu najlepszego bilansu po 40 spotkaniach. [więcej ...]